Прект «Звіт для громад»

Проект «Звіт для громад» спрямований на збір даних про заплановане використання бюджетних коштів на рівні районів, сільських, селищних та міських рад по всій території України.

Засобом реалізації проекту є направлення запитів на доступ до публічної інформації до всіх розпорядників публічної інформації, зокрема органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших суб’єктів, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов’язковими для виконання, а також до юридичних осіб, що фінансуються з державного та/чи місцевих бюджетів, по всій території України, стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів.

Всі запити, а також отримані за ними відповіді розміщуються на офіційному сайті ГО «По боротьбі з корупцією та незаконною діяльністю»

Першим етапом реалізації проекту — є збір даних про заплановані витрати бюджетних коштів.  Для того, щоб інформація була цікавою для жителів конкретного населеного пункту, в запитах на інформацію ставляться конкретні питання, які цікавлять мешканців (скільки коштів заплановано на ремонт доріг, ремонт вуличного освітлення, ремонт будинків культури, дитячих садків, шкіл, лікарень та ін.)

Другим етапом — є збір поквартальної інформації про використання бюджетних коштів бюджетними установами (в тому числі – скільки коштів вже витрачено на ремонт доріг, ремонт вуличного освітлення, ремонт будинків культури, дитячих садків, шкіл, лікарень, хто постачальники та виконавці вищезазначених робіт, за якими цінами здійснено закупівлю та ін.)

Третім етапом  є –  збір фото та відеоматеріалів про стан доріг, садків, шкіл, ФАПів та ін. до проведення ремонтних робіт та після їх завершення з послідуючим відображенням цієї та аналітичної інформації на сайті організації.

В ході тестового режиму реалізації проекту на території Вінницької, Черкаської, Київської та Івано-Франківської областей нами зібрано велику кількість інформації про заплановані витрати бюджетних коштів. За попередніми результатами реалізації проекту на території вищезазначених областей, наша організація зіштовхнулась з ситуацією, коли 90% розпорядників публічної інформації не надають повної, точної та достовірної інформації на наші запити. Тому проміжним етапом реалізації проекту — є відстоювання громадською організацією своїх прав в дотриманні розпорядниками публічної інформації законодавства України про інформацію, включаючи застосування механізму судових звернень. Для виконання, зокрема, цих цілей, організацією стоврено ПОГ «Центр юридичного консалтингу». Вся інформація стосовно механізмів захисту прав на отримання публічної інформації, буде відображена на офіційному сайті організації, що надасть можливість і іншим запитувачам публічної інформації захистити свої права.