Заява до Українського інституту національної пам’яті.

infographic_names_new-page-001На офіційному сайті Українського інституту національної пам’яті  (що є центральним органом виконавчої влади)(http://www.memory.gov.ua/) у розділі «ДЕКОМУНІЗАЦІЯ», зокрема, розміщено інфографіку «Як перейменувати населений пункт?», в якій вказано, що при перейменуванні міст, зміни в установчі документи юридичних осіб вносяться безкоштовно (Завантажити)

У своїй відповіді № 15082/9244-0-33-16/19 від 29.04.2016 року, на нашу заяву (див. історію) Міністерство юстиції України вказує на те, що Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» не передбачено звільнення від сплати адміністративного збору у разі змін до установчих документів юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”

Водночас, Міністерство юстиції України, звертає увагу на те, що у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (щодо звільнення від сплати адміністративного збору)» (реєстр.№ 4217 від. 14.03.2016) внесений народним депутатом України Кіссе А.І.

Та Міністерство юстиції України, у своїй відповіді, чомусь “забуває” вказати, що 30.03.2016 року, народними депутатами України Романовою А. А. та ін. у Верховній Раді України зареєстровано альтернативний проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо звільнення від сплати адміністративного збору за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів юридичних осіб та реєстрації змін місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб-підприємців у зв’язку із декомунізацією) (реєстр.№ 4217-1 від 30.03.2016)

Відмінність між двома проектами Закону зводиться лише до того, що у другому випадку зміни вносяться і до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» і до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», що є більш правильним і на що наша організація звертала увагу Міністерства юстиції України у своїй заяві.

Відповідно до ПОЛОЖЕННЯ про Український інститут національної пам’яті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 листопада 2014 р. № 684, Інститут у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а одним з основних завдань Інституту є формування у громадян України патріотизму, національної свідомості, активної позиції.

Зважаючи на значну роль, яка відводиться Інституту у формування у громадян України патріотизму, національної свідомості, активної позиції, наша організація звернулась до Інституту з заявою, в якій ми просимо:

  1. Внести зміни до інфографіки «Як перейменувати населений пункт?», розміщеної на офіційному сайті Українського інституту національної пам’яті (http://www.memory.gov.ua/) у розділі «ДЕКОМУНІЗАЦІЯ» в частині «ЧИ НЕОБХІДНО ЗМІНЮВАТИ ДОКУМЕНТИ?», «ЗМІНИ В УСТАНОВЧИХ ДОКУМЕНТАХ», а саме: видалити напис «Зміни в установчі документи юридичних осіб – безкоштовно», як такий, що не відповідає дійсності та вводить суспільство в оману.
  2. Звернутись до Верховної Ради України з проханням прискорити розгляд проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (щодо звільнення від сплати адміністративного збору)» (реєстр.№ 4217 від. 14.03.2016) внесений народним депутатом України Кіссе А.І., як такого, що має велике суспільне значення.

Сподіваємось, що і в Інституті і у Верховній Раді України, усвідомлюють велике суспільне значення, щодо внесення змін до вищезазначених Законів України та зроблять все можливе задля пришвидшення процедури прийняття одного чи іншого проекту Закону.

Залишити відповідь