Хотіли як краще, а вийшло як завжди?

Не так давно, в ЗМІ та стрічках новин широко обговорювалось питання прейменування вулиць, площ, міст, областей на виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нациського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Влада запевняла, що такі “перейменування” жодним чином не відобразяться на фінансах фізичних та юридичних осіб.

І дійсно, п.8 ч.2 Ст. 7. Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нациського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» встановлено, що частину другу статті 10 Законі України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” викласти в такій редакції:

«Адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів:

благодійних організацій;

юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”, а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв’язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів”»

“Та от біда”, В чинному Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», частина другу статті 10, в яку вносились зміни Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нациського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» викладена в зовсім іншій редакції, що пов’язано з дією Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»

Отож виникає ситуація, коли один Закон каже, що платити за зміну адреси не потрібно, а в іншому, яким керується реєстаційна служба, вказано, що за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою справляється адміністративний збір у розмірі 0,3 мінімальної заробітної плати і жодної вказівки про те, як діяти в ситуації, коли зміна відомостей про юридичну особу обумовлена вимогою Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нациського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» 

З данного приводу, наша організація звернулася за офіційним розясненням до Міністерства юстиції України.  Заява

Чекаємо відповіді…

Залишити відповідь